Ročník 2021

Kdy a kde to bylo

Poslední ročník se konal 18.9.2021, se startem, cílem a zázemím v Rynholecké sokolovně: https://mapy.cz/s/hofulohulu

Trasa

Mapa kontrol: https://en.mapy.cz/s/bakehaveso

Propozice

Trasa pro rodiče s dětmi (6 km)

Dětský bloudivec je dobrodružný cyklistický závod kolem Rynholce s několika doplňkovými úkoly na trase (trasa cca 6 km).

Start závodu: 10:00

Časový limit závodu: 2 hodiny

Vyhlášení výsledků: 12:30

Trasa pro dospělé a dvojice (i rodiče se staršími dětmi)

Cyklistická orientační soutěž jednotlivců a dvojic v okolí Rynholce. Na trati závodu bude umístěno 16 kontrol. Úkolem účastníků je nasbírat co nejvíce kontrol a dojet v časovém limitu.

Start závodu: 13:00

Časový limit závodu: 4 hodiny

Vyhlášení výsledků: 17:30

Startovné: 100 Kč.

Účastníci na startu obdrží mapu se zakreslenými kontrolami, popis kontrol a jejich dohledávek a kartu pro záznam dosažených kontrol.

Výsledné pořadí bude určeno podle počtu nasbíraných kontrol, v případě shodného počtu kontrol rozhoduje čas dojezdu do cíle. Výsledky budou vyhlášeny po uplynutí časového limitu.

Kontroly budou umístěny tak, aby trasa závodu vedla převážně po lesních nebo polních cestách a v nezbytně nutné míře po veřejných komunikacích.

Značení kontrol bude obdobné jako při orientačním běhu. Většina kontrol bude vybaveny kleštěmi pro orientační běh, kterými účastník orazí vyznačené místo na kartě. Na některých kontrolách účastníci splní jednoduchý úkol a výsledek zaznamenají do karty (příklad: počet stromů na návsi vesnice apod).

Závodu je možné se zúčastnit na jakémkoliv kole, ale je třeba brát v úvahu terénní charakter trati. Doporučená výbava: světla, lékárnička, nářadí na opravu kola, helma.

Závod se jede za plného provozu a účastníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu. Všichni účastníci jedou na vlastní nebezpečí.

Během závodu je zakázáno používání GPS k navigaci.

Ročník 2020

V roce 2020 se Bloudivec nekonal kvůli koronavirové situaci.

Ročník 2019

V roce 2019 se Bloudivec uskutečnil 19.9.2019.

Mapa kontrol dospělého Bloudivce v roce 2019: mapy.cz/s/kuneholuta

Výsledky zde a fotky tu.